מעלית הבניין היא אחד הנכסים החשובים ביותר של דיירי הבניין. תחזוק שוטף הנעשה בידי אנשי מקצוע מיומנים יבטיח את תקינותה של המעלית ואת המשך פעולתה התקינה עוד שנים ארוכות. לשם כך חשוב להקפיד ולבחור בחברת שירות מעליות איכותית ובטכנאי מעליות מוסמך ומנוסה.

החוק במדינת ישראל קובע כי בחצי השנה הראשונה מחויב יצרן המעליות לספק שירות ללא תשלום בהתאם לדרישת הלקוח. אלא שלאחר תקופה זו, עוברת האחריות על תחזוקת המעלית לדיירי הבניין. על מנת להבטיח את תקינותה של המעלית גם בעתיד חשוב לבחור בחברת שירות מעליות מקצועית ואיכותית. להלן מדריך קצר.

התקנת מעלית - מה אומר החוק

על פי החוק במדינת ישראל, מעליות נוסעים ומשאות צריכות לעמוד בתקן מספר 2481 והתקנה של מעלית צריכה להתבצע רק על ידי חברה מורשת העומדת בתקן. בסיום התקנתה של המעלית חלה חובה לבדוק את פעולתה, ובלא בדיקה זאת, השימוש במעלית אסור. הבדיקה הראשונית של המעלית נעשית על ידי מכון התקנים ועלותה של הבדיקה משולמת בידי יצרן המעלית.

התקנת מעלית ביתית נעשית נפוצה יותר ויותר, הודות לטכנולוגיות חדשות המאפשרות התקנה כמעט בכל בית או דירה, לרבות התאמת מראה ועיצוב המעלית בהתאם לרצון הלקוחות. במאמר הנוכחי, ריכזנו עבורכם מידע שימושי אודות התקנת מעלית, כולל הכנות נדרשות, סוג דירה פוטנציאלית להתקנה, תחזוקה ועוד!

מהי מעלית ביתית?

מעלית ביתית הינה מעלית המותאמת לבית פרטי בעל שתי קומות ומעלה. המעלית לרוב נבנית עקב הצורך להפוך את הבית לנגיש, אולם בשנים האחרונות קיימים יותר ויותר אנשים אשר בוחרים בהתקנת מעלית עבור הצורך בשיפור רמת החיים בכלל. 

מעליות, כמו כל מוצר אחר, סובלות מבלאי, ובמשך השנים נדרשות עבודות תחזוק שונות שמטרתן לשמור על תקינותן. אלא שלאחר שעברו מספר שנים יש צורך בשיפוץ נרחב או יותר או בהחלפה של המעלית כולה. הבחירה בין השתיים נשענת על שיקולים כספיים ושיקולי הנוחות של הדיירים

שיפוץ מעלית – מה זה כולל?

את תכנית השיפוץ של המעלית יש לקבוע כמובן בהתאם למצבה הנוכחי של מעלית הבניין. טכנאי מעליות המוסמך מטעם חברת שירות המעליות יוכל, לאחר בדיקה יסודית של המעלית ושל פיר הבניין, לקבוע את היקף השיפוץ הנדרש, ולהגיש הצעת מחיר מסודרת. באופן כללי ניתן לחלק את הליך השיפוץ לשניים – פעולות שנועדו לשפר את המראה האסתטי של המעלית ופעולות שמטרתן חיזוק המעלית ושמירה על בטיחותה. את תכנית השיפוץ קובעים בסופו של דבר בהתאם לשיקולי עלות-תועלת ובהתאם לתקציב העומד לרשות הדיירים.

על מנת לשמור על תקינותה של מעלית הבניין לאורך זמן, מומלץ לשמור על מספר קווים מנחים שיסייעו להאריך את חייה. הצעד הראשון והבסיסי הוא כמובן לדאוג לבנייה תקינה של פיר המעלית ולבחירתה של המעלית עצמה. אך אין בכך די. לאחר שהבדיקה הראשונית אישרה כי המעלית בטוחה לשימוש, חשוב להקפיד על בדיקות שוטפת ועל טיפול תקופתי בעת הצורך.

המרכבה 25, אזור התעשייה חולון 58851  |  טלפון רב קווי:  03-5597075 (מענה 24 שעות ביממה)  |  פקס: 03-5569861  |  דוא"ל: info@alred.co.il    

HaMerkava 25 Street , Holon 58851, Israel  |  Tel: +972-3-5597075 (24/7)  |  Fax: +972-3-5569861  |  Email: info@alred.co.il