כל בניין דירות נדרש למעלית, כך נקבע בחוק הישראלי. אלא שישנם בניינים רבים שנבנו בטרם נקבע חוק זה. כיום, המגמה היא להתקין גם בבניינים ישנים מעלית שתשרת את צורכי הדיירים. אך מכיוון שמדובר בעניין רגיש, ולמען שמירה על יחסי שכנות טובים, כדאי לשים לב לדגשים הבאים.

אחד הקריטריונים שעל פיהם נשפט היום בניין מגורים הוא קיומה של מעלית המשותפת לדיירי הבניין. המעלית מקלה משמעותית את חייהם של דיירי הבניין, ומאפשרת להם התנהלות נוחה בשגרת היום יום. אולם, מה לגבי מבנים ישנים שבהם לא קיימת מעלית? על כך במאמר הבא.

מעלית הבניין היא אחד הנכסים החשובים ביותר של דיירי הבניין. תחזוק שוטף הנעשה בידי אנשי מקצוע מיומנים יבטיח את תקינותה של המעלית ואת המשך פעולתה התקינה עוד שנים ארוכות. לשם כך חשוב להקפיד ולבחור בחברת שירות מעליות איכותית ובטכנאי מעליות מוסמך ומנוסה.

החוק במדינת ישראל קובע כי בחצי השנה הראשונה מחויב יצרן המעליות לספק שירות ללא תשלום בהתאם לדרישת הלקוח. אלא שלאחר תקופה זו, עוברת האחריות על תחזוקת המעלית לדיירי הבניין. על מנת להבטיח את תקינותה של המעלית גם בעתיד חשוב לבחור בחברת שירות מעליות מקצועית ואיכותית. להלן מדריך קצר.

התקנת מעלית - מה אומר החוק

על פי החוק במדינת ישראל, מעליות נוסעים ומשאות צריכות לעמוד בתקן מספר 2481 והתקנה של מעלית צריכה להתבצע רק על ידי חברה מורשת העומדת בתקן. בסיום התקנתה של המעלית חלה חובה לבדוק את פעולתה, ובלא בדיקה זאת, השימוש במעלית אסור. הבדיקה הראשונית של המעלית נעשית על ידי מכון התקנים ועלותה של הבדיקה משולמת בידי יצרן המעלית.

התקנת מעלית ביתית נעשית נפוצה יותר ויותר, הודות לטכנולוגיות חדשות המאפשרות התקנה כמעט בכל בית או דירה, לרבות התאמת מראה ועיצוב המעלית בהתאם לרצון הלקוחות. במאמר הנוכחי, ריכזנו עבורכם מידע שימושי אודות התקנת מעלית, כולל הכנות נדרשות, סוג דירה פוטנציאלית להתקנה, תחזוקה ועוד!

מהי מעלית ביתית?

מעלית ביתית הינה מעלית המותאמת לבית פרטי בעל שתי קומות ומעלה. המעלית לרוב נבנית עקב הצורך להפוך את הבית לנגיש, אולם בשנים האחרונות קיימים יותר ויותר אנשים אשר בוחרים בהתקנת מעלית עבור הצורך בשיפור רמת החיים בכלל. 

המרכבה 25, אזור התעשייה חולון 58851  |  טלפון רב קווי:  03-5597075 (מענה 24 שעות ביממה)  |  פקס: 03-5569861  |  דוא"ל: info@alred.co.il    

HaMerkava 25 Street , Holon 58851, Israel  |  Tel: +972-3-5597075 (24/7)  |  Fax: +972-3-5569861  |  Email: info@alred.co.il